Web sitemize hoşgeldiniz.

Asım Can Gündüz Mezarı Nerede?

23 Temmuz 2018

En sevilen sanatçılardan bir tanesi olan Asım Can Gündüz İstanbul’da 61 yaşında, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Cenazesinde eşi ve oğlunun yanı sıra binlerce kişinin bulunduğu ünlü ismin cenazesi Altunizade İlahiyat Fakültesi Camii’nden kaldırıldı. Ölümü kalp krizi olarak kayıtlara geçti. Gündüz, Kanlıca Mezarlığı’na defnedildi.

Asım Can Gündüz Mezarına Nasıl Gidilir?

Yaşamının son dönemini Muğla’da dinlenerek geçirmek isteyen Gündüz’ün evinde bulunduğu sıralarda geçirdiği kalp krizi, hayatını kaybetmesine neden oldu. Asım Can Gündüz ölüm sebebi kalp krizi olarak açıklandıktan sonra, cenaze işlemlerine başlandı. Ünlü ismin mezarı İstanbul’un Kanlıca Mezarlığı’nda bulunuyor. Kanlıca Mahallesi, Barış Manço Caddesi No:68 34810 Beykoz / İstanbul olarak açık adresi bulunan mezarlıktadır.

Asım Can Gündüz Nasıl Öldü, Ölüm Sebebi Nedir?

Ölümünde direkt olarak kalbi etkileyecek temel durum anlaşılamadığı için, hangi etkiyle sıkışma gerçekleştiği bilinmiyor. Neden öldü şeklinde sorulan sorular için, doktoru tarafından detaylı olarak açıklama yapıldı. Nerede öldüğüyle ilgili merak edilenler ise, Muğla’da kendi evinde kalırken gün içerisinde hayatını kaybettiği şeklinde yanıtlanıyor. Türkiye’nin en sevilen müzisyenlerinden bir tanesi olması nedeniyle ölümünün binlerce kişiyi üzdüğü Gündüz, 24 Haziran 2016 tarihinde hayata gözlerini yumdu.

25 Haziran 2015 tarihinde defin işlemleri başlayan ünlü ismin tüm önlemlere rağmen kurtarılamadığı belirtildi. Hastaneye götürüldüğünde zaten hayatını kaybetmiş olduğu ve yapılacak herhangi bir tedavinin bulunmaması nedeniyle doğrudan morga alındığı açıklandı. Müzik adamı ve ünlü bestecilerden bir tanesi olan Asım Can Gündüz’ün ölümünün ardından mezarı da Kanlıca Mezarlığı bünyesinde annesinin mezarının yanında yer alıyor. Ünlü müzisyen Gündüz’ün mezar yerinin mezarlık girişinde öğrenilmesi ve her zaman için ziyaret edilmesi mümkün oluyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ