Web sitemize hoşgeldiniz.

Boncuklu Havlu Kenarı Örnekleri Ve Yapılışı, Yeni Boncuklu Havlu Kenarları

Boncuklu havlu kenarı örnekleri ve yapılışı sırasında klasik olarak havlu kenarlarında kullanılan halkalardan kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra arpa şeklinde olan boncukların da edinmeniz gerekmektedir. Modelin kendini gösterdiği zaman ne denli şık ve muntazam bir yapıda olacağını siz de net olarak görebilirsiniz. Modellerin her birinin boncuklar etrafında ve halka aracılığı ile şekillenmesi işlemeyi de daha zevkli hale getirmektedir.

Model Nasıl Ortaya Çıkmaktadır?

Boncuklu havlu kenarı örnekleri ve yapılışı sırasında uyum sağlanması gereken adımlar;

  • Öncelikli olarak halkanın etrafına 35 adet sık iğne çekilmelidir. Bu modelin temelini oluşturacaktır.
  • Sık iğnenin doldurulmasından sonra ip sabitleme işlemi gerçekleştirilmelidir.
  • Bir sonraki adım olarak da 7 adet zincir çekilmelidir. Akabinde bir adet arpa boncuk alınarak tığın ucuna takmalısınız.
  • Hemen yandaki zincire batırılmalı ve ip arpa boncuğun içerisinden çıkarılmalıdır. Bu şekilde modelin temel motifi hazırlanmış olacaktır.
  • Yeniden bir arpa boncuk alınmalı tığın ucuna takılmalı ve yandaki sık iğneye batırılarak boncuğun içerisinden çıkarılmalıdır. Oluşturulan bu ikili boncuk bir sık iğne ile birleştirilmelidir.

Şerit boncuklu havlu modelleri kapsamında bu detaylara dikkat ederek işlem gerçekleştirildiği zaman elde edeceğiniz şıklığın en üst raddede olacağından emin olabilirsiniz. Modelin kendini gösterebilmesi için başlangıç ve bitiş kısımlarını muntazam bir biçimde işlemeye özen göstermelisiniz.

Nasıl Havlu Kullanılmalıdır?

Boncuklu havlu modelleri her zaman ince dokulu olan havluların üzerinde kendini çok daha net bir şekilde gösterecektir. Modellerin şekillenebilmesi için hem yumuşak hem de ince havlular seçmelisiniz. Bunun yanı sıra boncukların kendini göstermesi için açık renk havlu tercih etmek de daha mantıklı olacaktır. Havlularınız bu şekilde kusursuz bir görünüme sahip olacaktır.

Temizlik İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilmelidir?

Boncuklu havlu süsleme ile modelinizi oluşturduktan sonra kullanıma alabilirsiniz. Kullanım sonrasındaki temizlik evresinde oldukça dikkatli olmalısınız. Modellerin yüksek sıcaklıkta yıkanmaması önerilmektedir. En yüksek yıkama derecesinin 30 olması tercih edilmektedir. Ancak bu şekilde temizlik işlemleri kusursuz bir biçimde tamamlanacaktır. Bunun yanı sıra çamaşır makinesinde yüksek devirde sıkmamalısınız. Yüksek devirde sıkıldığı zaman hem modellerde hem de direkt olarak boncukların yapısında sorun meydana gelebilmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ