Web sitemize hoşgeldiniz.

Boncuklu Patik Örnekleri Anlatımlı, Sıra Sıra Boncuklu Patik Yapımı Anlatımlı

10 Kasım 2018

Boncuklu patik örnekleri ile muhteşem örnekler ortaya çıkarabilir hem günlük hayatınız için hem de çeyiziniz için sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu noktada özellikle örgünün başlangıç ve bitiş noktalarında dikkatli olmanız gerekmektedir.  Bu noktalar bir örgünün profesyonelliğini belirten noktaların başında gelmektedir.

Nasıl Yapılır?

Boncuklu patik örnekleri anlatımlı olarak şu maddeler üzerinden şekillendirilmektedir;

  • İpe boncukları dizdikten sonra 15 adet zincir çekilmelidir. 15 zincir çekildikten sonra 12 adet de tırabzan oluşturulmalıdır. Bu işlem sırasında baştan 3 zincir boş bırakılmalıdır.
  • Diğer sırada bu 12 tırabzan üzerine yeniden model uygulanmalıdır. Sıralar arasında geçiş yaparken 3 adet ek zincir çekilmelidir.
  • Örneğin çıkarılması sırasında 7 adet boncuk koyulmalıdır. İp mümkün olduğu kadar esnetilmelidir.
  • Sık iğne yapar gibi bir adet örümcek yapılmalı ve bu sırada boncuk modelin iç kısmında yer almalıdır.
  • Modeller bu şekilde ilerletilmeli ve aralarında 4 ilmek de boşluk bırakılmalıdır.

Boncuklu patik örnekleri anlatımlı şekilde uygulandığı zaman model kusursuz bir biçimde ortaya çıkacaktır. Modellerin hem kalitesi hem de şıklıkları göz kamaştırıcı bir niteliktedir. Son dönemlerde kadınlar tarafından en çok tercih edilen seçeneklerden biri olduğu da ayrıca belirtilmelidir. Yukarıda belirtilen model aynı zamanda boncuklu bal peteği olarak da nitelendirilmektedir. 2 numara tığ modelin ortaya çıkması için yeterli olacaktır.

Modelin İp Seçimine Dikkat Edin

Tığ işi boncuklu patik yapımı sırasında özellikle ortaya çıkacak olan modelin direkt olarak seçilen ip ve boncuk türü ile direkt ilişkisi bulunmaktadır. Kısa bir süre içerisinde hem kaliteli hem de dayanıklı ürünler seçerek ortaya çıkacak olan modeli daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Ürün seçimi konusunda maliyetten kısmak isterseniz modelin kalitesinde büyük düşüşler meydana gelecektir. Tam da bu nedenle kalite her zaman önceliğiniz olmalıdır. Hele ki hediye yada çeyizlik olarak düşünülen patiklerde bu hususa daha da dikkat edilmelidir.

Boncuklu patik modelleri daha çok çeyizlik için uygundur. Özellikle genç kızların sevdiği bu modelleri sosyal medyada satışa çıkararak modelin size para kazandırmasını da sağlayabilirsiniz. Patikleri dışarıdan satın aldınız zaman ödeyeceğiniz fiyat ve elde edeceğiniz kalite ile kıyaslandığı zaman boncuklu patiklerin harika ir dokuya sahip oldukları belirtilmelidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ