Web sitemize hoşgeldiniz.

Daha Genç ve Pırıl Pırıl Bir Cilt İçin Evde Maske Tarifi

16 Eylül 2018

Günlük hayatta güzellik merkezine giderek cildinizi yenileyecek vaktiniz yoksa ya da bununla uğraşmak istemiyorsanız, daha ekonomik yöntemlerle evinizde cilt maskeleri hazırlayabilirsiniz. Cildinizi arındıracak maske tarifleri sayesinde size harika ve pürüzsüz cilde nasıl kavuşacağınızı anlatacağım ancak öncesinde cilt problemlerinizin temeline inmeli ve cildinizi zararlı etkilerden de korumalısınız.

Cildinizi Olumsuz Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

Cildinizi arındıracak maske tarifleri hakkında bilgi sahibi olmadan önce aslında cildinizin neden bazı problemler yaşadığını bilmek isteyebilirsiniz. Bunların başında gelen ana faktörler şunlardır:

  • Güneş ışığınlarına çok fazla maruz kalmak
  • Tütün kullanımının fazla olması
  • Dengesiz ve sağlıksız olarak beslenme
  • Makyaj malzemeleri ve sabun benzeri kimyasal maddelerin aşırı kullanımı
  • Alkolü fazla tüketmek

Maske Çeşitleri Nelerdir?

Gerginleştirici maske olarak hazırlayacağınız maske kuruduğunda kan dolaşımını ve hücre beslenmesini artıracak maskelerden biridir. Sıkılaştırıcı maske ıslakken cilde uygulanır. Soyucu maske ya da bir diğer adıyla peeling olarak bilinen maske ölü hücreleri arındırır. Nemlendirici maskeler de cilt yüzeyinde koruyucu bir katman meydana getirir ve kırışıklıkları yok eder. suyun cilt yüzeyinden buharlaşmasını önler.

Arındırıcı maske aşırı melanini emdiği için önemlidir ve lekeleri, sivilceleri yok eder. Yenileyici maskeler de yüzeysel tabakadan ölü hücreleri uzaklaştıracaktır ve hücresel yenilenmeyi uyarır. Bu da cildin yenilenmesini sağlar.

Soyucu Maskeler Nasıl Yapılır?

Yüz maskesi tarifi içerisinden sizin seçiminiz soyucu maskelerse o zaman daha çok bal ve badem kullanabilirsiniz. Yulaf ve yumurtadan yapılan yüz maskeleri de ciltteki ölü hücreleri temizlediği için deri soyulmasını hızlandıracak olan bu maskeyi birkaç dakikada hazır hale getirebilir ve hemen uygulamaya başlayabilirsiniz. Pürüzsüz cilt için maske uygulamalarına bakmak istiyorsanız salatalık, aloe vera gibi ürünleri kullanarak evinizde kolaylıkla cildinizi dinçleştirecek maskelerden yapabilirsiniz.

Gül ve yoğurt da yüz maskeleri için çok fazla kullanılan malzemelerden biridir. Gül yağrağı ve doğal yoğurtlar cildin sıkılaşması, ölü hücrelerin arınması için genelde kullanılmaktadır. Akne ve sivilce gibi cilt problemleri için uygulayabileceğiniz çok sayıda yüz maskesini de deneyebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ