Web sitemize hoşgeldiniz.

Dantel Havlu Kenarları Örnekleri Yapılışı, KİRPİKLİ DANTEL HAVLU KENARI MODELİ YAPIMI

Dantel havlu kenarları örnekleri yapılışı özellikle çeyiz oluşturan kişiler tarafından sıklıkla incelenmekte ve dikkate alınmaktadır. Bu nedenle modelleri evde oluşturmak ve satışa çıkarmak oldukça güzel bir kazanç kapısı olabilir. Modeller el alışkanlığı kazandıkça daha da kolay uygulanır hale gelecektir.

Modellerin oluşturulması sırasında ne denli ince ip kullanılırsa elde edilecek olan model de o kadar detayı olacaktır. Aynı zamanda ince ip ve tığda modelin üremesi de zorlaşmaktadır. Modelin ortaya çıkarılmasından sonra ütülenmesi ve gerekirse sprey kola ile de şekillendirilmesi gerekir. Bu şekilde modeller daha net şekilde ortaya çıkacaktır.

Dantel Havlu Kenarı Nasıl Oluşturulur?

Dantel havlu kenarları örnekleri yapılışı sırasında uyum sağlanması gereken adımlar;

  • Başlangıç olarak 9 adet zincir çekerek başlayabilirsiniz.
  • Ardından en baştaki zincirden değil bir sonrakinden tutturma işlemi gerçekleştirilmelidir. İlk zincirden tutturulursa modelde açılmalar meydana gelebilmektedir. Bu tür bir sorun yaşamamak adına ikinci zincirden tutturarak bir göbek kısmı oluşturmalısınız.
  • Daha sonra 6 adet zincir çekilmeli tığın başına bir kere dolanmalı ve yuvaya giriş yapılmalıdır. 3 kerede çıkılmalıdır.
  • İlk ilmekte 6 adet çekilen zincir daha sonra 3e düşecektir. Bu şekilde model ortaya çıkacaktır.

Havlu kenarları örnekleri kapsamında işlemlerin gerçekleştirilmesi sırasında bu adımlar dikkate alınmalıdır. Modeller oldukça hızlı şekilde oluşturulabilir ve havluya monte edilebilir. Bu şekilde şık ve muntazam havlu kenarlarına erişebilirsiniz.

Temizlik Safhasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Havlu kenarı yapılışı sırasında ne denli özen gösteriliyorsa aynı şekilde kullanım sırasında da gösterilmelidir. Modellerin her birinin kesinlikle yüksek sıcaklıkta yıkanmaması gerekir. Yüksek sıcaklığa maruz kaldığı anda direkt olarak modelde deformasyon meydana gelecektir. hem havlu kısmında hem de dantel kısmında bu tür sorunlar meydana gelmemesi için olabildiğince ılık suda yıkanmalı ve sıkma devrinin de en düşükte olması gerekir.

Sosyal Medyadan Satışa Çıkarın

Çeyizlik havlu kenarı örnekleri kapsamında kişilerin özellikle sosyal medyadan satışa çıkardıkları ürünlerin harika bir tasarıma sahip olacağı da dikkate alınması gereken detaylar arasındadır. Modellerin her birini uygun fiyatlardan satışa çıkardığınız zaman büyük ilgi göreceği de belirtilmelidir. Çeyiz hazırlı içerisinde olan hanımların bu modellere büyük ilgi duydukları da net olarak görülmektedir.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ