Web sitemize hoşgeldiniz.

E – Devlet Üzerinden Hasar Kaydı Sorgulama

16 Ağustos 2018

İkinci el araç alım – satımlarında yaşanan sorunlara, e – devlet sisteminin kullanılmasıyla büyük bir çözüm getirilmiştir. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından sunulan online e devlet hasar kaydı sorgulama hizmeti sayesinde, alınacak ya da satılacak araç hakkındaki tüm bilgilere hızlı ve detayı bir şekilde ulaşılabilmektedir.

Hasar kaydı ya da araç sorgulama işlemi, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı iki farklı online yöntemle yapılabilmektedir. Bunlardan ilki e – devlet sistemi olurken, diğeri de Emniyet Müdürlüğü’nün resmi internet sayfası olmaktadır. Sayfa üzerinden, hasar kaydı sorgulama, ikinci el araç alım – satım piyasası bilgilerine eksiksiz bir biçimde ulaşılabilmektedir.

Online araç ve hasar kaydı sorgulama işlemi e – devlet üzerinden yapılmak istendiğinde; www.turkiye.gov.tr adresi ziyaret edilmelidir. İnternet sitesine giriş yapıldıktan sonra karşınıza sisteme giriş ibaresi çıkacaktır. Buraya T.C kimlik numaranız ve e – devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Sisteme girdikten sonra üst kısımda bulunan seçeneklerden araç hasar kaydı sorgulaması ile istediğiniz araç hakkında tüm bilgilere erişebilirsiniz.

E Devlet İle Hasar Kaydı Nasıl Sorgulanır?

E devlet hasar kaydı sorgulama işlemi için sisteme 4 farklı yöntemle giriş yapabilirsiniz. Bunlar; e – devlet şifresi ile giriş, mobil imza ile giriş, elektronik imza ile giriş ve de T.C kimlik numarası ile giriş olmaktadır. Giriş yaptıktan sonra e – hizmetler kategorisine gidilmeli ve bu alanda Emniyet Genel Müdürlüğü hizmetleri tercih edilmelidir. Yönlendirilen sayfada araç sorgulama alanının tıklanmalı ve buradan hakkında bilgi edinilmek istenen aracın bilgileri girilmelidir. Yine aynı alandan aracın trafik cezasının ya da otopark cezasını bulunup bulunmadığı da öğrenilebilmektedir.

Hasar Kaydı İnternette Başka Nasıl Sorgulanır?

Alım – satım işlemleri için bir aracın hasar kaydını internette sorgulamak istediğinizde, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi internet adresi egm.gov.tr/sayfalar/trafik_sorgulari.aspx’i de tercih edebilirsiniz. Doğrudan erişim sağlayabileceğiniz adres üzerinden Tramer sorgulaması yapılabilmektedir. Sayfada yer alan kaza tespit tutanağı alanına girerek, bilgi sahibi olmak istediğiniz aracın hasar kayıtlarına da erişebilirsiniz. Aracın başka cezalarının olup olmadığı, yapılan kaza türü ve araca ait tüm bilgiler de tıpkı e – devlette olduğu gibi bu sistem üzerinde de detaylı bir şekilde sizlere sunulmaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ