Web sitemize hoşgeldiniz.

Etkili Yöntemlerle Sivilce Nasıl Geçer ?

19 Eylül 2018

Yalnızca ergenlik döneminin değil aynı zamanda hayatımızın ciddi bir bölümünde de canımızı sıkmayı başaran sivilce problemi bazı yöntemlerle çok rahat bir şekilde atlatma imkanı sunuyor. Sivilce genellikle yağ dokusunun içten baskılanması ile birlikte iltihap sorununun da beraber geldiği bir problemdir. Siyah noktaların da bazı zamanlarda sivilceye dönüştüğü görülmekte ve bu da sivilce problemini çok daha büyük bir sorun haline getirmektedir. Üstelik bazı kişilerde sivilcelerin iz bırakması da onların yüzlerinde derin yaralara neden olmakta ve böylece yüz güzelliklerini kaybetme noktasına gelmektedirler. Peki bu sivilceler nasıl geçer ?

Vücutta ve yüzde sivilce problemi: Yalnızca yüz çevresine değil aynı zamanda vücudun neredeyse tamamında görülebilecek olan sivilce problemi giderilmeyecek bir problem değildir. Daha çok yağ dokusunun bir miktar daha az yağ üretmesinin sağlanmasıyla bu problem giderilir.

Sivilcelerle doğal yöntemlerle mücadele

Eğer sivilcelerle doğal yöntemlerle mücadele etmek istiyorsanız kullanmanız gereken en önemli materyallerden bir tanesi de limondur. Limonun içerisindeki asidik özellikleri sayesinde yağ dokusunun üretmiş olduğu yağ bezeleri bir miktar da olsa sakinleştirilir.

  • Bir yemek kaşığı limon suyu
  • Bir yemek kaşığı süzme yoğurt
  • Bir çay kaşığı bal

gibi materyalleri karıştırarak yaklaşık olarak 25 dakika yüzünüzde bekletebilirsiniz. Bu bileşenlerin sahip olduğu asidik özellikler sayesinde yüzünüzdeki yağ dokusunun üretmiş olduğu aşırı yağlar yavaş yavaş geriye doğru çekilir. Sivilcelere mücadele etmenin en önemli doğal yöntemlerinden bir tanesi de kükürtlü sabun kullanmaktan geçer.

Sivilcelerle kimyasal yöntemler ile mücadele

Vücutta çıkan sivilce problemleri ile mücadele etmenin en önemli yöntemlerinden bir tanesi de kimyasal yöntemlerdir. Kimyasal yöntemlerle daha çok hap kullanarak tedavi yöntemlerinden oluşuyor. Sivilce nasıl geçer sorusuyla aklını sürekli olarak karıştıran birçok kişi bazı roaccutane tarzında ilaçları kullanarak vücudundaki yağ dokusunu neredeyse yarı yarıya azaltır. Bu her ne kadar ciğerlere zarar verecek etki yaratsa bile yine de en etkili yöntemlerden bir tanesi olarak bilinir. Bu konuda benim tavsiyem ise daha çok doğal yöntemlerle sivilcelerinizi gidermeye çalışmanız yönündedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ