Web sitemize hoşgeldiniz.

Halkalı Havlu Kenarı Modelleri Anlatımlı, 2019 Halkalı Havlu Kenarı ve Yapılışı

Halkalı havlu kenarı modelleri anlatımlı olarak incelendiği zaman modelin kendini göstermesinin diğer örneklere göre ne denli kolay olduğu net şekilde anlaşılmaktadır. Modellerin tasarımlarının daha şık durması için boncuk ve ip rengi seçimini de dikkatli yapmalısınız. Son dönemlerde hem şıklığı hem dek ulanışlı yapısı ile en çok tercih edilen modellerden bir halkalı olanlardır.

Model Nasıl Oluşturulmalıdır?

Halkalı havlu kenarı modelleri anlatımlı olarak şu noktalar üzerinde şekillendirilmektedir;

  • Halkanın etrafına 34 adet sık iğne yaparak modeli tamamlayabilirsiniz. Sık iğnelerin tamamlanmasından sonra halka etrafında boşluk kalmayacaktır.
  • Kullanılacak olan halka havlu kenarında kullanılan modellerin en büyük boyunun bir küçüğüdür. Bu şekilde tanımlarsanız tuhafiye size yardımcı olacaktır.
  • 7 adet zincir çekerek boncuklu olan kısma geçmelisiniz. 7 zincirin akabinde tığa bir adet boncuk alınmalı ve yan kısımda yer alan ilmeğe giriş yapılmalıdır.
  • Boncuk kısmının sabitlenmesi için ipin arpa boncuğun içerisinden geçmesi gerekmektedir.
  • Aynı şekilde boncuklar ile halkanın etrafını doldurmanız gerekmektedir. Bu şekilde modeliniz ortaya çıkacaktır.

Halkalı havlu kenarları yeni modeller bu adımların tamamlanması ile kusursuz bir hal alacaktır. Özellikle modelin başlangıç ve bitiş kısımlarında büyük özen gösterilmelidir. Bu noktalar kişilerin modellerinin asıl yansıtıcılarıdır.

Hangi Havlular Kullanılabilir?

Halkalı havlu kenarı örnekleri açık renk havlularda çok daha hoş bir şekilde ortaya çıkacaktır. Modellerin hem yumuşak hem de ince tipli havlular üzerinde yerleştirilmesi çok daha hoş bir tasarım ortaya koyacaktır. Yumuşak ve ince tipli olan havlularda örneğin kendi göstermesi de daha rahat olmaktadır. Kaliteli bir seçim yaparak uzun seneler boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz şık tasarımlı bir havlu elde edebilirsiniz.

Yıkama Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kalpli halkalı havlu kenarı yapılışı sırasında gösterilen özenin aynı şekilde yıkama ve temizlik safhalarında da gösterilmesi gerekmektedir. Boncukların ve halka kısmının deforme olmaması adına kesinlikle 30 dereceden yüksek sıcaklıklarda yıkanmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra sıkma işleminin de yüksek devirde gerçekleştirilmemesi gerekir. Bu detaylara uyum sağlayarak havlunuzu çok daha uzun ömürlü kılabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ