Web sitemize hoşgeldiniz.

Kanaviçe Nasıl İşlenir Resimli Anlatım, Kanaviçe Nedir, Nasıl Yapılır

Kanaviçe geçmiş senelerde hanımların ellerinden düşürmediği ve son dönemlerde de yeniden popülerleşmeye başlayan modeller arasında kendini göstermektedir. Kanaviçe hem dikkat hem de el becerisi isteyen hususları başında gelmektedir. Bu nedenle yeni başlayanların öncelikli olarak daha sorunsuz ve kolay modellerden başlamaları tavsiye edilmektedir. Bu süreç içerisinde kullanmanız gereken nakış iplerini, etamini ve kasnağı tuhafiyelerden uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

Model Nasıl Ortaya Çıkartılır?

Kanaviçe nasıl işlenir resimli anlatım şu noktalar üzerine şekillendirilmektedir;

  • Modelin boyutuna uygun bir kasnağı etamin kumaşı yerleştirmelisiniz. Özellikle modelin kasnağa etamini germe aşamasında çok dikkatli olmalı ve modeli ortalamalısınız.
  • Modelin oluşturulması sırasında kaç adet çarpıya ihtiyaç duyulduğu modele yansıtılmalıdır. Bu işaretlemeler yapıldıktan sonra modelinizi işlemeye başlayabilirsiniz. Modelinizde hangi aşamada hangi renk ip kullanacaksanız işaretlemelerinizi de o renk kalemler ile yapmanız çok daha mantıklı olacaktır.

Kanaviçe nasıl işlenir resimli anlatım kapsamında bu detaylara uyum sağlayarak kısa bir süre içerisinde modelinize son halini verebilirsiniz. Model ne denli detaylı olursa elde edilecek görsel şölen de o denli yüksek olacaktır.

Modeli Oluştururken Hazır Tasarımlar Kullanın

Kanaviçe ilk başlayanlar için özellikle farklı tasarımlar ve modellere yer verilmektedir. Bu noktada dergilerde verilen özel tasarımlardan faydalanabilirsiniz. Bu modelleri kullanmak sizin için çok daha kolay olacaktır. Modellerin şekillendirilmesi sırasında modele ne denli sadık kalırsanız elde edeceğiniz örnek de o derece muntazam olacaktır.

Kanaviçe salon takımı nasıl yapılır konu başlığı altında hem karmaşık desenlere hem de pratik örneklere yer verebilirsiniz. Salon kırlentlerinizi ve bunun dışında birçok unsuru kanaviçeleriniz ile süsleyebilirsiniz.

Modelin Muhafaza Edilmesi

Yeni başlayanlar için kanaviçe kiti de satılmaktadır. Hem kit alarak hem de her ürünü ayrı ayrı satın alarak modelinizi oluşturabilirsiniz. Bu noktada özellikle modelin tozdan ve kirden uzak tutularak muhafaza edilmesi gerekmektedir Model ancak bu şekilde tüm unsurları korunarak gelecek senelere devredilecektir. En güzel koruma şekillerinin başında kesinlikle cam çerçeve içerisinde saklamak gelmektedir. Ayrıca klasik görünüm için kullandığınız kasnağı çerçeve olarak da kullanarak duvarlarınızı işleriniz ile süsleyebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ