Web sitemize hoşgeldiniz.

Tığ İşi Lif Yapımı Anlatımlı, TIĞ İŞİ LİF MODELLERİ ANLATIMLI İLE İLGİLİ KONULAR

Lif modelleri kolay bir şekilde oluşturulabilmektedir. Özellikle son senelerde ortaya çıkan naylondan imal edilmiş olan banyo liflerinin sağlığı ne denli olumsuz etkilediği ortaya çıktıkça örgü lifler yeniden popülerleşmiştir. Modellerin farklılık arz etmesine rağmen her birinin asıl amacı daha yumuşak ve daha çok köpüren bir doku elde etmektir.

Tığ İşi Lif Yapımı Nasıl Oluşturulur?

Tığ işi lif yapımı anlatımlı olarak şu noktaların dikkate alınması ile sorunsuz bir biçimde uygulanabilmektedir;

  • Modelin oluşturulması için öncelikle oldukça bol bir şekilde iliştirilmiş iki zincir çekmelisiniz.
  • Son zincirde yer alan ipi bollaştırın ve ardından aynı işlemi 3 kere batıp bollaştırmak şeklinde devam ettirin. Bu şekilde elde edeceğiniz model kendini net olarak belli edecektir.
  • 3 adet ilmeğin geçirilip bollaştırılmasından sonra her biri tek bir zincir ile bir aya toplanıp sabitlenmelidir. Kapatma aşamasında da bir adet zincir çekilmelidir. Bu işlem fıstık oluşturma olarak da adlandırılmaktadır.
  • Tam olarak 4 parçadan oluşan 3lü fıstıklar oluşturulmalıdır.

Tığ işi lif yapımı anlatımlı olarak bu adımlar çerçevesinde oluşturulabilir. Modellerin uygulanması sırasında hem başlangıç zincirinde hem de bitişte oldukça dikkatli olmalısınız. Tüm kalite kendini bu noktalarda belli etmektedir.

Liflerinizi Hangi İpler ile Yapmalısınız?

Tığ işi lif örnekleri muhakkak dermatolojik olarak test edilmiş olan iplerden imal edilmelidir. Vücudunuz ile direkt olarak temas edeceği için bu konuda ayrıca hassas davranmalısınız. Yumuşak bir dokuya sahip olması ve tahriş edebilecek unsurları da içerisinde bulundurmaması özellikle dikkate alınması gereken hususlar arasında yer alır.

Siz de liflerinizi bu kriterlere uygun olan yünler ile şekillendirebilirsiniz. Sadece süs olarak kullanılacak olan liflerde bu durum çok da önemli değildir. Bu noktada ek süslemelere bile yer verebilirsiniz. Bu tür süslemeler genel olarak çeyize kaldırılacak olan liflerde bulunmaktadır.

Tığ ile kolay lif yapımı sırasında modellerinizi oluşturduktan sonra bunları satışa çıkarabilirsiniz. Hem günlük ihtiyaç için hem de eyiz oluşturmak isteyen kişilerin bu ürünlere büyük önem verdikleri eklenmesi gereken hususlardandır. Modelleri sosyal medyada yayınlayarak alıcı bulmanızı daha kolay hale getirebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ