Web sitemize hoşgeldiniz.

Vazolar İle Evinize Küçük Dokunuşlar

9 Nisan 2018

Yaşadığımız evlerin dekore ediliş tarzları aslında bizim iç dünyamızın bir nevi yansımasıdır denilebilir. Sevdiğimiz renklerden ya da hoşumuza giden araç gereçlerle yaşadığımız evlerin içlerini dolduruyor olmamız bunun bir göstergesi.

İyi bir dekorasyona sahip evlerde insanlar kendilerini de daha huzurlu hisseder. Çünkü içlerinde yaşadıkları evleri sevip, evle ilgilenen insanlardır. Hemen hemen herkes bir yaştan sonra yaşadığı yerle ilgilenmeye başlar. Peki neden küçük bir hediye ile buna sebep olmayalım?

Kibar bir hediye: Vazolar

Sevdiklerinizin evlerinin tasarımlarına farklı bir dokunuş getiren vazolar bulundukları ortamı anında değiştiren ve birbirinden farklı modelleri ile her eve uygun şık hediyelik eşyalar arasında tercih edebileceğiniz en güzel hediyelerden biridir.

Bunu sağlayabileceğiniz değişik hediyelik eşya olan vazoların ise farklı farklı çeşitleri vardır. Bu vazo çeşitleri arasında;

  • Cam Vazolar
  • Seramik Vazolar
  • Ahşap Vazolar gibi

farklı modeller vardır.

Bunların fiyatları kullanılan malzemeye göre değişmekle birlikte ucuz hediyelik eşya sınıfından çıkacak kadar artmamaktadır.

Cam Vazolar: Üzerinde genellikle desenleri olmayan oldukça klasik sayılabilecek modelde olan vazolardır. Boş durması genelde çok tavsiye edilmeyen bu vazolar, içine konulan nesneleri ön plana çıkarmakta çok kullanışlıdır.

Seramik Vazolar: Bu vazolar tek başlarına boş olarak da oldukça şık bir şekilde kendini gösterebilmektedir. Düz renk bir duvarın önünde sergilenen hareketli bir deseni olan seramik vazo evin havasını tamamen değiştirebilmektedir.

Ahşap Vazolar: Oldukça kıymetli bir hediyelik eşya sayılabilecek ahşap vazolar daha çok otantik evlere tercih edilmelidir. Kırılma gibi sorunları olmadığından tercih olarak diğerlerinden daha öndedir. Desenli ve düz olarak farklı çeşitleri bulunmaktadır. Aynı zamanda ağaç türlerine göre de değişmektedir.

Bu vazolarda en yaygın olarak kullanılan ağaç modelleri;

  • Gül ağacı
  • Sedir ağacı
  • Kiraz ağacı
  • Dut ağacı gibi

ağaçlar yaygın olarak kullanılmaktadır. Hepsi çok kıymetli ağaçlar olup dokusundaki değişikliklerden anlaşılabilir.

Farklı ve ucuz hediyelik eşya arayanların tercih edebileceği vazolar hediye edilenin hayatına farkında olmadan dokunuşlar yapabileceğiniz oldukça yaratıcı bir tercihtir. Küçük objeler gibi gözükse de ortamın kısa süre de görünümünün değişmesine yardımcı olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ