Web sitemize hoşgeldiniz.

Yüzümüzü Sabunla Yıkamak Zararlı Mıdır?

Yüzün yıkanma sürecinde sadece su kullanılması, temizlik için yeterli bir yapıya sahip değildir. Kalıp sabunlar kullanılarak veya sıvı sabunlar kullanılarak yüzün yıkanması gibi bir durumda ise daha hijyenik olduğunu düşünüyoruz. Ben genellikle kalıp sabunlarla elimi ve yüzümü yıkıyorum. Bu durum özellikle zaman içerisinde gözeneklerim için tıkanıklıklara yol açıyor.

Hem tıkanmaların önüne geçebilmek hem de siyah nokta gibi problemlerin üstesinden gelmek için haftada bir cilt bakımı yapılması gereklidir. Yüzümüzü sabunla yıkamak zararlı mıdır? Her gün yüzün sabunla yıkanması ise hiçbir zarar vermeyecektir.

Sıvı Sabun Zararlı Mı?

Yüz yıkama sürecinde sıvı sabunun zararlarını özellikle yüzü kurutmaya başladığında net olarak görmeye başladım. Bu durum sürekli olarak nemlendirici kullanmaya başlamama yol açtı ki bu da zaten özellikle zamanla cildi kuruttuğunun en belirgin göstergelerinden bir tanesi oldu. Duru sabunla yüz yıkamak da diğer sabun markaları fark etmeksizin belirli bir kalıntı bırakabiliyor. Yüzün yıkanmasıyla ilgili süreçte sıvı veya katı sabun büyük bir fark oluşturmuyor.

El Sabunuyla Yüz Yıkanır Mı?

Gerekli tüm bakım faaliyetlerinin el sabunuyla gerçekleştirilmesi halinde net olarak elde yumuşama görülür. Yüzde ise kuruluk ve artık yağlı bir yapısından uzaklaşılmaya başlandığı görülecektir.

Yüz Bakımı Nasıl Yapılmalı: Yüz için gereken bakımın düzenli bir şekilde yapılması halinde sabunla birlikte, tahriş olan bölgeler açılabilir. Özellikle burun çevresi, dudak üzeri ve altı, çene gibi bölgelerde tamamen etkileyici bir şekilde birikintiler görülebiliyor. Bu durum sadece o bölge için değil, tıkanmamış olan alanların da zamanla tıkanmasına yol açacaktır.

Yüzümüzü sabunla yıkamak zararlı mıdır? Yüzün sabunla yıkanması, her zaman için yüzün gözenekleri için tortuyla dolma ihtimalini ortaya çıkarır. Bu tarz durumlar da kirliliği artırabileceği gibi, aslında tamamen temizlik getirmediğinin bir göstergesidir. Eğer düzenli olarak cilt bakımı yapıyorsanız, bu süreçte zorluk çekmemek için özellikle de yüz sabunları son derece kullanışlı oluyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ